وبلاگ تخصصی بهداشت و بازرسی گوشت - توصیه های بهداشتی در ارتباط با مصرف گوشت و فرآورده های دامی

یکی از دروس مهم در رشته دامپزشکی می باشد که در سطح دکترای عمومی ، دوره تخصصی بهداشت موادغذایی و دوره کاردانی دامپزشکی به آن پرداخته می شود.

دوره کارشناسی رشته بهداشت و بازرسی گوشت که به صورت تخصصی به این رشته مهم پرداخته میشود برای اولین بار در مهرماه سال 1389 در دانشگاه بوعلی سینای همدان پایه گذاری شد و شروع به تربیت کارشناسان و بازرسان گوشت کرد.

مفهوم کلی و عمومی بازرسی گوشت کنترل بهداشتی دامهای کشتاری و گوشت حاصله از لاشه این دامهاست و هدف از بازرسی گوشت تهیه گوشت سالم ومطمئن برای مصارف انسانی می باشد که ضمانت رسیدن به این هدف گواهیهای سلامت عمومی می باشدکه توسط دامپزشکان و بازرسان گوشت در کشتارگاه ها صادر می گردد.

علم بهداشت و بازرسی گوشت بسیار پیچیده و حساس بوده که در خدمت جامعه ی بشریت برای تامین امنیت غذایی و سلامت انسان و در نتیجه سلامت جامعه می باشد.

 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
درباره وبلاگ
امروزه بیش از 600 نوع بیماری مشترک بین انسان و دام شناسایی شده است که بخش عمده ی آنها از طریق موادغذایی به ویژه گوشت و فرآورده های دامی به انسان منتقل می شود، بیماریهای مشترک یا همان زئونوزها (zoonoses) بیماریها و عفونتهای هستند که بین انسان و سایر مهره دارها و بالعکس منتقل می شود البته در این میان نقش عوامل غیر عفونی مانند توکسین ها و سموم نیز قابل توجه است و همچنین مخاطرات ناشی از بقایای داروهای دامپزشکی نظیر آنتی بیوتیک ها و مواد هرمونی و . . .
لذا بازرسین گوشت در مسیر تامین امنیت غذایی، غذای سالم، پیشگیری از بیماریهای قابل انتقال به انسان و تامین سلامت جامعه قدم برداشته اند و برای تحقق شعار جهانی، دام سالم، غذای سالم، انسان سالم که توسط سازمان خواربار و کشاورزی جهانی مطرح گردیده همواره در تلاش می باشند.

 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

نام شما :
ايميل شما :
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:

Powered by 20Tools