وبلاگ تخصصی بهداشت و بازرسی گوشت - توصیه های بهداشتی در ارتباط با مصرف گوشت و فرآورده های دامی

سل پرندگان

سل پرندگان در بیشر کشورها ودر برخی از حیوانات بروز می کند. و میزان اشاعه آن در مرغان اهلی متفاوت است

عامل بیماری:

عامل بیماری مایکوباکتریوم آویوم (Mycobacterium Auium) است این باکتری دارای اشکال متغییر است و بصورت میله های طویل و حاوی دانه های متعدد و یا اشکال کوتاه و کوچک دیده می شود. کلنی های باکتری كرم رنگ میباشد. این باکتری در محیط خارج مدتها زنده می ماند.

حیوانات حساس

تمام گونه های پرندگان را می توان توسط این باکتری آلوده ساخت. ولی در میان پرندگان اهلی مرغها از همه حساس ترند .

طرز انتقال بیماری:

پرندگان میزبان اصلی این باکتری هستند آنها در اثر خوردن آب آلوده و دانه به این بیماری مبتلا می شوند .انتقال از راه تخم مرغ نیز امکان پذیر است.

نشانه های بیماری:

بطور معمول در مرغهای جوان تر از یکسال این بیماری دیده نمی شود و با کاهش تدریجی وزن, بیحالی, کاهش میزان تخمگذاری و سرانجام مرگ همراه است.

آثار کالبد گشایی:

جراحات بیماری در روده ها , کبد و طحال دیده می شود. این آثار توده های تومور مانندی به قطر 4-5 سانتی متر هستند کبد مرغهای مبتلا به سل حاوی مناطق پنیری شکل است طحال نیز اغلب متورم است. مفاصل نیز متورم و حاوی مواد پنیری شکل است.

تشخیص:

باید از جراحات گسترش تهیه كرده و آنرا رنگ آمیزی نمود. برای شناسایی مرغان آلوده می توان از واکنش توبرکولین استفاده کرد. با تزریق توبرکولین در یکی از ریشهای مرغها بعد از 48 ساعت می توان با توجه به ورم ریش به وجود سل پی برد.

پیشگیری:

برای پیشگری از سل نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

1- منشا اصلی بیماری مرغهای مبتلا (زنده یا مرده) می باشد.

چون زمین نیز یکی از عوامل انتقال بیماری سل است مرغداری را به مکان دیگری منتقل کرده و از جوجه های سالم استفاده نمائید.

 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
درباره وبلاگ
امروزه بیش از 600 نوع بیماری مشترک بین انسان و دام شناسایی شده است که بخش عمده ی آنها از طریق موادغذایی به ویژه گوشت و فرآورده های دامی به انسان منتقل می شود، بیماریهای مشترک یا همان زئونوزها (zoonoses) بیماریها و عفونتهای هستند که بین انسان و سایر مهره دارها و بالعکس منتقل می شود البته در این میان نقش عوامل غیر عفونی مانند توکسین ها و سموم نیز قابل توجه است و همچنین مخاطرات ناشی از بقایای داروهای دامپزشکی نظیر آنتی بیوتیک ها و مواد هرمونی و . . .
لذا بازرسین گوشت در مسیر تامین امنیت غذایی، غذای سالم، پیشگیری از بیماریهای قابل انتقال به انسان و تامین سلامت جامعه قدم برداشته اند و برای تحقق شعار جهانی، دام سالم، غذای سالم، انسان سالم که توسط سازمان خواربار و کشاورزی جهانی مطرح گردیده همواره در تلاش می باشند.

 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

نام شما :
ايميل شما :
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:

Powered by 20Tools